Herní trio - Prší I.

24.08.2017

Dopřejte si chvilku zábavy s přáteli a balíčkem karet.

Máte rádi společenské hry? Já ano. A tak jsem si řekla, že pro vás vytvořím sérii článků o hrách. Můžete se těšit na recenze, nápady i na hry, které jste ještě nikdy nehráli.


Červená bere                                                                                                 Tuto hru může hrát 2-6 osob, ale ideálním počtem jsou 3 hráč. Potřebovat budeš pouze balíček karet Prší.

Příprava hry:                                                                                                    Všem přítomným se spravedlivě rozdají karty. Nedívejte se na ně a položte je lícem dolů.

Průběh hry:                                                                                                        Všichni hráči snímnou ve stejný čas vrchní kartu jejich balíčku a položí jí doprostřed stolu. Ten, kdo měl červenou, bere všechny karty umístěné na stole. Pokud však žádná červená nepadne (karty se nechají ležet na stole), kolo se opakuje. Jestliže červenou kartu vložilo na desku více lidí, tito hráči pokládají stále další karty dokud se opět neobjeví červená.                                Kola se opakují až do konce hry.

Cíl hry:                                                                                                                   Vyhrává ten, kdo se jako první zbaví karet.


Švindl                                                                                                                   Hru smí hrát 2-6 hráčů, potřebujete opět jen balíček karet prší.  

Příprava hry: Na začátku se všem rozdají karty (4 nebo 6). Doprostřed se dá balíček zbylích karet a jedna se položí lícem vzhůru.

Průběh hry: Hra se hraje stejně jako obyčejné prší. Jediným rozdílem je, že v této verzi se smí plně švindlovat. Můžete si při rozdávání namíchat méně karet, lehce lze také zfalšovat braní si karet na sedmičku a někdy dokonce nějaké uvíznou v klíně či pod stolem. Představivosti se meze nekladou. Ale pozor! Pokud vás někdo přichytá při činu, musíte si za trest snímnout dvě karty. Jestli je však soupeřovo obvinění nepravdivé je povinen vzít si jednu kartu.

Cíl hry: Výhercem je hráč první bez karet a s nejvíce švindly. My jsme měli maximálně čtyři švindly a vy? Podělte se s námi v komentářích.